Obchůdek Dobromysl

dobroobchodDobročinný obchod provozovaný neziskovou organizací je ve světě zažitý způsob získávání finančních prostředků. Můžete do něj nosit věci, které nepotřebujete, a třeba si jiné levně koupit – tak či tak, přispějete na dobrou věc. V Dobromyslu nám můžete pomoci svým nákupem věcí, dárkových poukázek pro své blízké, svou dobrovolnou činností pro naše služby, a také tím, že nám darujete oblečení a jiné věci, které již nepotřebujete. Nevhazujte oblečení do kontejnerů, ale darujte ho přímo na Charitu – organizaci, která pomoc vykonává přímo ve vašem městě a obci.

Kde nás najdete?

Otevírací doba:

Pondělí 8:30 – 12:00    13:00 – 16:30
Úterý 8:30 – 12:00    13:00 – 16:30
Středa 8:30 – 12:00    13:00 – 16:30
Čtvrtek 8:30 – 12:00    13:00 – 16:30
Pátek 8:30 – 12:00    13:00 – 16:30

Komu pomáháte vaším nákupem?

Svým nákupem podpoříte děti a dospělé se zdravotním a duševním postižením jiných pomáhajících organizací v ČR. Výtěžek je určen na podporu a rozvoj Farní charity Kamenice nad Lipou. Prodáváme:

 • výrobky chráněných dílen,
 • výrobky sociálně terapeutických dílen,
 • výrobky speciálních tříd ZŠ.

Jak můžete pomoci?

 • nákupem dárkového a bazarového zboží,
 • nákupem pochutin
 • nákupem dárkových poukázek pro Vaše blízké a známé,
 • můžete si u nás nechat zhotovit na zakázku výrobky podle Vašich představ,
 • pokud jste kreativní a rádi tvoříte, můžete nám Vaše výrobky darovat k prodeji,
 • nepotřebujete-li věci, které by jiní ještě mohli upotřebit, darujte nám je,
 • darujte nám šatstvo,
 • darujte nám látky, zbytky vln a ostatní věci, které se dají upotřebit na různá tvoření,
 • můžete se stát dobrovolníkem a pomáhat nám tak s chodem dobročinného obchůdku.

O Dobromyslu

Myšlenka zařídit charitní obchůdek v Kamenici nad Lipou vznikla v roce 2015, následovalo shánění vhodných prostor, zjišťování zkušeností od ostatních neziskových organizací, které se již takovouto činností zabývají, a mnoho, mnoho dalšího. Kolem obchůdku bylo spousty otázek a také pochybností. Díky podpoře lidiček s laskavým srdcem, především díky dobrovolníkům jsme společně došli až do cíle a od 1. července 2016 pro Vás obchůdek otevřeli. Otázkou bylo také jaký sortiment nabídnout. Jasnou volbou bylo zboží, které získáváme od dárců a které může najít u ostatních své uplatnění. Touto činností napomáháme životnímu prostředí a věci získané darem třídíme pro daný účel. Pokud věci neuplatníme v obchůdku nebo u našich uživatelů, předáváme je dále do Diakonie Broumov. Druhou část sortimentu v obchůdku tvoří výrobky chráněných a terapeutických dílen. Se všemi těmito organizacemi máme jedno společné a to pomáhat ostatním. V našem obchůdku můžete zakoupit výrobky organizací, jako jsou např. Oblastní charita Třeboň, Okna z.ú. Jindřichův Hradec, Fokus Vysočina s.r.o. Pelhřimov, domov Kopretina Černovice p.o., Domov Jeřabina p.o. Pelhřimov, Domov sv. Anežky Týn nad Vltavou, Nazaret Borovany, Fokus České Budějovice. A do třetice si u nás můžete zakoupit různé pochutiny, speciální mešní vína, klášterní piva, med a kamenické oplatky. Výtěžek, po odečtení nezbytných nákladů, bude použit na činnost a rozvoj služeb Farní charity v Kamenici nad Lipou

Věnujte věci, které sami nevyužijete. Jsme vděčni za Vaši pomoc.
Přijďte do obchůdku, který má jiná pravidla.
Děkujeme Vám!